Duurzaam paradijsje in het groen
Opdrachtgever
CPO-vereniging Hof van Heden Best
Projectgrootte
15 grondgebonden woningen van 85 – 110 m²
Realisatie
2026-2027
Type
Nieuwbouw woonerf met gemeenschappelijke ruimten
Locatie
Wensheuvel Best
Jarenlang heeft een initiatiefgroep in Best gezocht naar een geschikte locatie voor het verwezenlijken van hun droom: een super duurzaam project in de vorm van een eigentijds hofje. Het lange wachten is beloond. De gemeente heeft een bieding uitgeschreven voor de plek die de groep zelf heeft aangedragen als mogelijkheid, en Hof van Heden is als winnaar uit de bus gekomen.
Het wordt een kleinschalig buurtje met veel variatie, zowel in vormgeving als woninggrootte. Centraal in het project komt een gezamenlijk gebouw met als belangrijkste functie de ontmoetingsruimte. Alle woningen hebben een kleine privé tuin, maar gelukkig is er ook veel ruimte over voor een gezamenlijke tuin, verspreid over het project.
In de definitieve opzet komen er 15 grondgebonden woningen. Het parkeren vindt plaats aan de rand van het project, waardoor het zo groen en rustig mogelijk blijft. Ook belangrijk voor het bevorderen van de biodiversiteit. De vereniging heeft gekozen voor strobouw als bouwmethode, heel duurzaam en energiezuinig.


